لطفاً چند لحظه صبر نمایید ...

آشنایی با نحوه نگهداری از خشکبار

میوه ها، یکی از مهمتری مواد مغذی هستند که خوردن روزانه ی آن ها به نوعی الزامیست؛ زیرا تامین برخی از املاح مهم و ضروری بدن توسط مصرف میوه ها تامین می گردد. اما متاسفانه هرگروه از میوه ها در فصل خاصی در دسترس هستند؛ به طور مثال زردآلو تنها در فصل تابستان موجود است، انار در فصل پائیز، آلوچه در فصل بهار و....بنابراین در این زمینه پیشنهاد می گردد از خشکبار به عنوان یک جایگزین مناسب استفاده گردد . خشکبار به ترکیبی از میوه ها گفته می شود که بر اثر خشک کردن، فاقد آب هستند. همچنین سرشار از املاح، ویتامین و... برای بدن در هر گروه های سنی مختلف می باشند. اکنون قصد داریم با انتشار این مقاله، اطلاعاتی در زمینه ی طرز تهیه ی خشکبار، در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم. پس جهت کسب اطلاعات در این زمینه، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید:


میوه های مناسب جهت تهیه ی خشکبار:


بهتر است بدانید برای تهیه ی خشکبار ترکیبی از میوه ها، باید میوه هایی را مد نظر بگیرید که بافت های سفتی دارند؛ زیرا علاوه برسرعت خشک شدن، از املاح و ویتامین های بیشتری برخوردار هستند. لازم به ذکر است میوه هایی که بیش از حد رسیده و نرم هستند، مناسب این عمل نمی باشند.


انواع راهکار مناسب جهت خشک کردن میوه :


برای خشک کردن میوه ها و تبدیل آن ها به نوعی خشکبار، راهکار های زیادی وجود دارد که عبارتند از:


1) استفاده از حرارت بخاری
2) استفاده از نور خورشید
3) استفاده از دستگاه ماکروویو یا ماکروفر
4) استفاده از دستگاه میوه خشک کن که به تازگی وارد بازار شده است.(جهت خرید خشکبار مرغوب کلیک کنید)


مراحل تهیه ی خشکبار:


1) ابتدا برای تهیه ی خشکبار ، میوه های مورد علاقه خود را تهیه کرده و خوب بشوئید.
2) سپس آن ها را مانند چیپس، ورق ورق نمائید.
3) در مرحله ی بعد با استفاده از روش های موجود که در بالا به آن ها اشاره شد، میوه ها را خشک کرده و آب آن ها را بکشید.


طرز نگهداری از خشکبار:


برای نگهداری از خشکبار، چند ترفند وجود دارد که در ادامه، به آن ها اشاره شده است:
• یکی از روش های موثر در این زمینه، قرار دادن خشکبار داخل ظرفی مناسب بدون درب می باشد؛ بدین معنا که قرار دادن خشکبار در ظرف، موجب کاهش رطوبت آن ها می گردد. لازم به ذکر است برای پیشگیری از ورود حشرات به داخل ظرف، از نوعی پارچه توری نازک استفاده نمائید.
• از دیگر روش های نگهداری از خشکبار، قرار دادن ظرف آن ها در یخچال است؛ زیار علاوه بر اینکه فاقد نور و رطوبت است، دور از نور خورشید و گرما می باشد.
• بسته های وکیوم، گزینه ی مناسبی برای نگهداری خشکبار محسوب می گردد.
مدت زمان مناسب جهت نگهداری خشکبار:
بهتر است بین 4 الی 6 ماه خشکبار خود را مورد مصرف قرار دهید و از نگهداری بیشتر آن ها، خود داری نمائید؛ بدین گونه که خشکبار در مقایسه با میوه های تازه و آبدار، بیشتر در معرض جذب آلودگی هستند. بنابراین نگهداری بیشتر از خشکبار، موجب تولید سم در آن ها می گردد.


کلام آخر:


بهتر است هنگام خشک کردن میوه ها و تبدیل آن ها به خشکبار، از اضافه کردن شکر به آن ها اکیدا خودداری نمائید؛ زیرا با این عمل، موجب افزایش میزان قند آن ها می شوید در نتیجه مصرف آن توسط افراد مبتلا به دیابت، ممنوع می گردد. همچنین مصرف خشکبار ترکیبی با شکر توسط افرادی که از سلامت کامل برخوردار هستند، خطر ابتلا به چاقی کاذب و افزایش میزان قند خون آن ها را دارد. جالب است بدانید افرادی که به هر دلیل توانایی تهیه ی خشکبار ندارند، میتوانند از فروشگاه های معتبر در سراسر کشور بهترین نوع آن را تهیه نمایند. همچنین برای خرید آسان و مطمئن این مواد مغذی، میتوانند از خرید اینترنتی وبسایت های معتبر همچون آجیل و خشکبار عابدینی استفاده نمایند. هدف ما از تهیه ی مقاله فوق، قرار دادن اطلاعاتی در زمینه ی تهیه ی خشکبار بود؛ امیدواریم که با مطالعه ی آن ، اطلاعات مفیدی را به دست آورده و مورد استقبال شما کاربران گرامی قرار گرفته باشد. خواهشمندیم نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه ی مقالات انتشار یافته از وبسایت آجیل خشکبار عابدینی در اختیار ما قرار دهید تا با استفاده از آن ها، خدمات بهتر با کیفیت بالاتر ارائه نمائیم

پیشنهاد میکنیم از مقاله آشنایی با چند ترفند موثر برای خرید آجیل مرغوب دیدن کنید. 

خرید آجیل

 

 

خرید خشکبار