لطفاً چند لحظه صبر نمایید ...

آشنایی با خواص انبه خشک(قسمت دوم)

همانطور که در مقاله قبلی عنوان گردید، انبه خشک دارای ترکیباتی بی‌نظیر است؛ این موضوع سبب شده تا مصرف این خشکبار فوق‌العاده مزایای زیادی را برای بدن به ارمغان آورد. به همین منظور برخی از خواص انبه خشک شامل موارد زیر می‌باشند(جهت خرید خشکبار کلیک کنید)


جلوگیری از بروز بیماری هایی مانند سرطان


یکی از بهترین خواص انبه خشک، جلوگیری از بروز بیماری هایی نظیر سرطان است. بهتر است بدانید سرطان یکی از شایع‌ترین بیماری های موجود در میان جوامع مختلف است. این بیماری معمولا در نتیجه رژیم غذایی ناسالم و عوامل ژنتیکی به وجود می‌آید. به همین جهت پزشکان برای جلوگیری از بروز این چنین بیماری راه های گوناگونی را پیشنهاد می‌دهند.
یکی از ساده‌ترین راه های موجود جهت جلوگیری از بروز بیماری سرطان، مصرف انبه خشک است. انبه خشک به علت برخورداری از ترکیبات غنی از آنتی اکسیدان ها از بروز بیماری سرطان جلوگیری خواهد کرد. بنابراین برای افزایش سلامتی بدن، پیشنهاد می‌شود تا مصرف انبه خشک را از یاد نبرید.


تقویت سیستم ایمنی بدن


یکی دیگر از خواص انبه خشک که موجب استقبال افراد از این خشکبار شده است، تقویت سیستم ایمنی بدن می‌باشد. بهتر است بدانید سیستم ایمنی بدن مانند سد دفاعی بدن در برابر بیماری های گوناگون است. این ارگان بدن وظیفه حراست از قسمت های مختلف بدن را بر عهده دارد.
بنابراین برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن، بهتر است از خوراکی های مفید استفاده شود؛ تا به این ترتیب شاهد افزایش سلامتی بدن باشیم.در حال حاضر یکی از بهترین خوراکی های موجود جهت تقویت سیستم ایمنی بدن، انبه خشک است. این خشکبار لذیذ به علت برخورداری از ویتامین C می‌تواند بدن شما را در برابر بیماری ها مقاوم سازد


تقویت سیستم بینایی


از دیگر خواص انبه خشک، می‌توان به تقویت سیستم بینایی اشاره نمود. همانطور که می‌دانید سیستم بینایی یکی از مهم‌ترین ورودی های بدن است. این بخش از بدن به علت ویژگی های منحصر به فردی که دارد، امکان دیدن محیط اطراف را فراهم می‌کند.

برای بهبود عملکرد سیستم بینایی مناسب‌ترین راه، مصرف مواد خوراکی حاوی بتاکاروتن و ویتامین های A و E است. بهتر است بدانید در ترکیبات انبه خشک ماده بتاکاروتن و ویتامین های A و E به وفور یافت می‌شوند. بنابراین مصرف این خشکبار مقوی می‌تواند نقش مهمی را در سلامتی چشم های شما ایفا نماید.(جهت خرید آجیل کلیک کنید)


تقویت استخوان های بدن


پزشکان برای انبه خشک خواص گوناگونی را ذکر می‌کنند که یکی از مهم‌ترین آن ها تقویت استخوان های بدن است. امروزه بسیاری از افراد با مشکلاتی نظیر پوکی استخوان دست و پنجه نرم می‌کنند؛ علت این بیماری افزایش سن و عدم دریافت مواد معدنی مناسب می‌باشد. انبه خشک به علت برخورداری از ویتامین A و کلسیم می‌تواند از بروز پوکی استخوان جلوگیری نماید. به همین منظور برای تقویت استخوان های خود بهتر است مصرف انبه خشک را فراموش نکنید.


بهبود عملکرد قلب


خواص انبه خشک تنها به موارد ذکر شده خلاصه نمی‌شود و مصرف آن می‌تواند موجب بهبود عملکرد قلب شود. ویتامین های موجود در ترکیبات انبه خشک می‌‎توانند عملکرد قلب را بهبود بخشند. همچنین ویتامین C موجود در ترکیبات انبه خشک از گرفتگی عروق خونی جلوگیری خواهد کرد.


بهبود عملکرد دستگاه گوارش


یکی دیگر از خواص انبه خشک، کمک به بهبود عملکرد دستگاه گوارش می‌باشد. لازم است بدانید در ترکیبات انبه خشک موادی همچون فیبر به وفور یافت می‌شود. همچنین ماده فیبر در سلامتی و بهبود عملکرد دستگاه گوارش نقش مهمی را ایفا می‌کند. بنابراین برای جلوگیری از بروز مشکلاتی نظیر یبوست، بهتر است انبه خشک را در سبد غذایی خود قرار دهید.
با این تفاسیر می‌توان این گونه نتیجه گرفت که مصرف انبه خشک، می‌تواند گزینه مناسبی برای سلامتی بدن باشد. بنابراین برای برخورداری از خواص انبه خشک، پیشنهاد می‌شود این خشکبار خوشمزه را در سبد غذایی خود قرار دهید؛ تا به این ترتیب سلامتی را برای خود و خانواده خود به ارمغان آورید.


پیشنهاد میکنیم از مقاله کدام آجیل برای چاقی صورت مناسب است؟(قسمت اول) دیدن کنید.

 

خرید آجیل

 

 

خرید خشکبار