لطفاً چند لحظه صبر نمایید ...

معرفی بهترین روش های خانگی برای شور کردن پسته ( قسمت اول )

با تفت دادن و شور کردن پسته می توان آن را طعم دار و خوشمزه کرد. یکی از موارد کاربرد پسته‌ی شور در آجیل می باشد و در شیرینی ها و محصولات غذایی از آن استفاده نمی‌شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی از روش های صنعتی به جای روش های سنتی برای شور کردن این آجیل استفاده می شود. در این مقاله به توضیح روش های تفت دادن و شورکردن این آجیل می پردازیم. با ما همراه باشید.


چگونه پسته را تفت بدهیم و شور کنیم؟


نکته مهمی که در این مورد وجود دارد این است که اگر تفت دادن و شور کردن پسته با حرارت بالا و با سرعت زیاد انجام شود، خواص دارویی آن کم می شود چرا که حرارت بالا آنتی اکسیدان ها و اسید آمینه های موجود در این آجیل را از بین می برد. بنابراین جهت حفظ خواص این آجیل، فرایند تفت دادن و شور کردن آن را به آرامی و با حرارت کم انجام دهید.
یکی از مهم ترین مزایای شور کردن پسته در منزل این است که شما می توانید مطابق با ذائقه و سلیقه تان از مواد مختلف و به میزان دلخواهتان برای طعم دار کردن این آجیل استفاده کنید. در ادامه برخی از بهترین روش های شور کردن این آجیل خوشمزه آورده شده است.
می توانید برای تفت دادن و شور کردن پسته از مقادیر زیر استفاده کنید:


* ۱ کیلوگرم پسته خام
* ۱ یا ۲ قاشق غذاخوری نمک
* ۱ لیوان دسته‌ دار فرانسوی آب
* ۱یا ۲ قاشق چای‌ خوری آبغوره/ آبلیمو یا آبغوره/ سرکه
* به میزان دلخواه زعفران دم کرده

مثلا برای طعم دار کردن آنها می توانید آبلیمو و یا آبغوره و سرکه را با زعفران مخلوط کنید و روی آنها بریزید.روش اول شور کردن پسته در منزل


در این روش بایستی پسته را به مدت ۱ تا ۲ ساعت در آب خیس کنید. سپس آب آن را با استفاده از آبکش به طور کامل بگیرید.
نمک را (به اندازه دلخواه) به آن اضافه کنید. آن را در ظرفی مناسب بریزید و با حرارت ملایم به طور مرتب به هم بزنید تا آب آن تبخیر شود. اگر احساس کردید که پسته ی شور شما مرطوب است، بایستی آنها را در ظرفی مناسب قرار دهید تا در هوای آزاد رطوبت آنها از بین برود و خشک شوند.
برای طعم دار کردن آنها می‌توانید از موادی مانند آبلیمو، آبغوره و گلپر استفاده کنید.


پیشنهاد میکنیم از مقاله آشنایی با خواص میوه خشک(قسمت اول) دیدن کنید. 

خرید آجیل

 

 

خرید خشکبار