لطفاً چند لحظه صبر نمایید ...

خواص آجیل برای درمان و پیشگیری از سرطان

آجیل سرشار از اسیدهای چرب ، ویتامین های مختلف ، فیبر ، آنتی اکسیدان ، پروتئین و سایر مواد مغذی است. مطالعات مختلف حاکی از آن است کهمغزهایی مانند بادام ، گردو و بادام زمینی و میوه های خشک مانند انجیر ، آلو خشک ، خرما و کشمش می توانند در کاهش خطر ابتلا به انواع خاصی از سررطان ها مانند سرطان پستان ، سرطان روده بزرگ و... مفید باشند. متخصصان تغذیه همچنین توصیه می کنند برای کسانی که از سبک زندگی کتوژنیک( برنامه غذایی محبوب و شناخته شده برای لاغری سریع) پیروی می کنند ، آجیلی مانند بادام را به عنوان بخشی از رژیم غذایی، استفاده کنند تا وزن خود را کاهش دهند و از چاقی ، مشکلات قلبی و سرطان دوری کنند. با این حال ، بر اساس مواد معدنی موجود در مغزها و میوه های خشک مختلف و سایر عوامل مانند سبک زندگی ، آلرژی های غذایی ، بیماری و داروهای مداوم ، ممکن است هنوز فرد مجبور باشد برنامه غذایی خود را بهینه کند تا حداکثر مزایا را داشته باشد و ایمن بماند.(جهت خرید آجیل کلیک کنید)
عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند در خطر ابتلا به سرطان نقش داشته باشد. عوامل خطر ژنتیکی مانند جهش های خاص ، سن ، رژیم غذایی ، عوامل سبک زندگی مانند الکل ، استعمال دخانیات ، مصرف دخانیات ، چاقی ، کمبود فعالیت بدنی ، سابقه خانوادگی سرطان و عوامل محیطی مانند قرار گرفتن در معرض اشعه از مهمترین عوامل خطر هستند.
در حالی که بسیاری از اینها تحت کنترل ما نیستند ، اما کارهای زیادی وجود دارد که می توانیم برای کاهش خطر سرطان انجام دهیم. اتخاذ یک سبک زندگی سالم ، داشتن یک رژیم غذایی متعادل ، انجام تمرینات منظم و حفظ تناسب اندام از جمله مواردی است که می توانیم برای دور ماندن از سرطان انجام دهیم.

انواع مختلف آجیل


انواع مختلفی از آجیل های خوراکی وجود دارد که سالم و مقوی هستند. برخی از رایج ترین آجیل های خوراکی درختی شامل بادام ، فندق ، گردو ، پسته ، آجیل کاج ، آجیل بادام زمینی ، اسپند ، ماکادمیا و آجیل برزیلی هستند.
شاه بلوط نیز آجیل درختی است ، اما برخلاف دیگر آجیل ها ، این ماده نشاسته ای است. کربوهیدرات ها در مقایسه با بادام و بسیاری از مغزهای درختی دارای کربوهیدرات زیادی هستند.
بادام زمینی که از آن به عنوان مغز زمینی نیز یاد می شود بسیار محبوب است و در گروه آجیل های خوراکی قرار می گیرد. بادام زمینی همچنین مانند بادام ، گردو و سایر مغزهای درختی بسیار مغذی است.(جهت خرید خشکبار کلیک کنید)

کلام آخر:
هدف ما از تهیه ی مقاله فوق، قرار دادن اطلاعاتی در زمینه ی خاصیت آجیل برای درمان و پیشگیری از سرطان بود.
امیدواریم که با مطالعه ی این مطلب ، اطلاعات مفیدی را به دست آورده و مورد استقبال شما کاربران گرامی قرار گرفته باشد.
خواهشمندیم نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه ی مقالات انتشار یافته از وبسایت آجیل خشکبار عابدینی در اختیار ما قرار دهید تا با استفاده از آن ها، خدمات بهتر با کیفیت بالاتر ارائه نمائیم.

 

خرید آجیل

 

 

خرید خشکبار