لطفاً چند لحظه صبر نمایید ...

خواص مصرف آجیل برای جلوگیری از نابینایی چشم در کهنسالی

با افزایش سن، خطر ابتلا به بیماری‌های چشمی افزایش می‌یابد. تحقیقات نشان داده اند افراد کهنسال در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به آب مروارید، آب سیاه و سایر بیماری‌های چشمی قرار دارند. در نتیجه افراد با افزایش سن باید توجه بیشتری به سلامت چشم داشته باشند.
یافته‌های دانشمندان نشان داده اند مصرف ناکافی ویتامین‌ها و مواد معدنی یکی از اصلی‌ترین دلایل بروز بیماری‌های چشمی مرتبط با افزایش سن است. متخصصان تاکید دارند داشتن رژیم غذایی مناسب در افراد کهنسال می‌تواند سلامت چشم ها را تضمین کرده و مانع از ابتلا به بیماری این اندام شود.
در این میان، آجیل یکی از مغذی‌ترین مواد غذایی است که مصرف آن می‌تواند برای سلامت چشم ها مفید باشد.


اصلی‌ترین دلایل برای تاکید بر مصرف آجیل:


اسید چرب امگا ۳:

برخی تحقیقات نشان داده اند مصرف آجیل که غنی از اسید چرب امگا ۳ است به کاهش خطر دژنراسیون ماکولا (تباهی لکه زرد) چشم کمک می‌کند.این بیماری چشم شایع‌ترین دلیل از دست دادن بینایی در افراد مسن محسوب می‌شود. ماکولا قسمت حساس به نور شبکیه و مسئول دید مستقیم و واضح است که در بیماری تباهی لکه زرد از بین می‌رود.


ویتامین سی :

آجیل سرشار از ویتامین سی میباشد. مطالعات حاکی از آن هستند که این ویتامین مانع از پیشرفت بیماری دژنراسیون ماکولا در افراد مسن هستند و علاوه بر تضمین سلامت چشم به تقویت سیستم ایمنی بدن نیز کمک می کند.


ویتامین ای:

ویتامین ای موجود در آجیل، از چشم ها در مقابل تاثیرات مخرب رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. در حقیقت یک آنتی اکسیدان است که مانع از آسیب مولکول‌های بی ثبات به بافت‌های بدن می‌شود.
بادام زمینی، بادام و فندق از منابع مهم ویتامین ای محسوب می شوند.(جهت خرید آجیل مرغوب عابدینی کلیک کنید)


ویتامین آ:

آجیل دسرشار از ویتامین آ میباشد . ویتامین آ یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است که کبد آن را جذب و ذخیره می‌کند. این ویتامین نقشی حیاتی در سلامت چشم ها دارد، اما کمتر کسی می‌داند که برای انتقال این ویتامین از کبد به شبکیه چشم به عنصر روی نیاز است.
آب مروارید یکی از اصلی‌ترین بیماری‌های چشم است که به دلیل میزان ناکافی روی در بدن بروز می‌کند. بادام هندی، بادام برزیلی، و چلغوز حاوی میزان بالایی روی هستند.


کلام آخر:


در این مقاله به بررسی خواص آجیل برای چشم به خصوص در افراد کهنسال پرداختیم. امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید.
برای مطالعه مطالب بیشتر در این زمینه به وبسایت آجیل عابدینی مراجعه کنید.

تعداد نظرات : 0