لطفاً چند لحظه صبر نمایید ...

آنچه که در مورد ارتباط کشمش و فشار خون باید بدانید!

آیا کشمش و فشار خون بهم مرتبطند؟ کشمش یکی از خشکبار بسیار مقوی و همچنین انرژی زا می باشد که در ساختار آن انواع ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی وجود دارد. از این خوراکی محبوب می توان در درمان بسیاری از بیماری ها مانند مشکلات گوارشی، درمان کم خونی، کنترل دیابت و غیره استفاده کرد. در اینجا قصد داریم به مزیت استفاده از کشمش در درمان فشار خون، نحوه استفاده از آن و … بپردازیم.(جهت خرید خشکبار کلیک کنید)


ارتباط کشمش و فشار خون


روش های مختلفی جهت درمان فشار خون وجود دارد که می توان به استفاده از دارو های گیاهی و یا استفاده از دارو های شیمیایی اشاره کرد. از روش های سنتی جهت تنظیم فشار خون می توان به استفاده از چای قرمز، مصرف کشمش، استفاده از آب غوره و …. اشاره کرد که در بین آن ها کشمش از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشد.


نحوه استفاده از کشمش برای تنظیم فشار خون


برای درمان فشار خون می توان کشمش را به تنهایی و یا با سایر مواد غذایی که برای فشار خون مناسب هستند، مورد استفاده قرار داد. کشمش، گردو، سیر، شیر، کرفس و ….. از خوراکی هایی می باشند که به تنظیم فشار خون کمک می کنند. برخی از افراد مبتلا به بیماری دیابت تمایلی به ترکیب کشمش با سایر خوراکی ها ندارند.


ترکیب کشمش و گردو


تهیه این ترکیب کار دشواری نیست. در حقیقت کافی است گردو را را دانه های کشمش مصرف کنید. همچنین می توانید گردو را آسیاب کنید و سپس مقداری کشمش به آن اضافه کنید و سپس میل کنید.


کشمش و شیر


برای تهیه ترکیب کشمش و شیر باید مقداری کشمش را در شیر بریزید و اجازه دهید تا چند ساعت در شیر بماند، سپس آن ها را در مخلوط کن بریزید و به خوبی با هم مخلوط کنید. در نهایت آن را مورد استفاده قرار دهید.(جهت خرید آنلاین آجیل کلیک کنید)


سیب زمینی و کشمش


برای تهیه این ترکیب کافی است سیب زمینی را آب پز کنید و سپس با کشمش مورد استفاده قرار دهید.


کلام آخر


همانطور که گفتیم کشمش و فشار خون بهم مرتبط می باشند. کشمش را می توان به تنهایی جهت درمان فشار خون استفاده کرد، همچنین می توانید آن را با گردو، شیر، سیب زمینی و ….. مخلوط کنید و سپس استفاده کنید.پیشنهاد میکنیم از مقاله آشنایی با خواص انبه خشک(قسمت اول) دیدن کنید. 

خرید آجیل

 

 

خرید خشکبار