لطفاً چند لحظه صبر نمایید ...

خواص مصرف بادام برای ورم معده

ورم معده یکی از مشکلاتی می باشد که معده برخی از افراد را تحت شعاع قرار داده است. بروز این مشکل دلایل مختلف و متفاوتی دارد. روش های مختلفی برای درمان این مشکل وجود دارد. در اینجا قصد داریم به بیان تاثیر بادام بعنوان یکی از انواع آجیل،برای ورم معده بپردازیم و همچنین نحوه استفاده از آن را بیان کنیم.(جهت خرید آجیل مرغوب عابدینی کلیک کنید)

مواد معدنی موجود در بادام:


بادام یکی از مغز های آجیلی بسیار مقوی و انرژی زا می باشد که به درمان مشکلات معده مانند درد معده، نفخ معده، رفلاکس معده و … کمک می کند، این خوراکی سرشار از مواد معدنی زیادی می باشد که هر کدام نقش منحصر به فردی در درمان ورم معده ایفا می کنند. برخی از این مواد عبارتند از:


فیبر


این ماده غذایی سرشار از فیبر است، در نتیجه باعث تقویت دستگاه گوارش می شود و ورم معده را درمان می کند. لازم به ذکر می باشد که وجود این ماده معدنی به هضم بهتر غذا و افزایش سرعت هضم مواد غذایی کمک می کند.


پروبیوتیک


این ماده غذایی سرشار از پروبیوتیک می باشد. ماده نامبرده باعث افزایش باکتری های مفید معده می شود، در نتیجه معده را تقویت می کند و مشکلات آن را درمان می کند.


کلسیم


در ساختار بادام ها کلسیم بسیار زیادی وجود دارد. این ماده معدنی موثر ترین ماده جهت درمان رفلاکس معده می باشد. در نتیجه با مصرف بادام می توان کلسیم مورد نیاز بدن را تامین کرد که نتیجه آن بهبود ورم معده خواهد بود.


ویتامین B


وجود ویتامین بی در ساختار بادام به درمان مشکلات معده مانند ورم و زخم معده کمک می کند. درمان انواع زخم معده توسط بادام امکان پذیر می باشد.


نحوه استفاده از بادام برای ورم معده


برای درمان ورم معده می توانید آن را به صورت روزانه مورد استفاده قرار دهید، همچنین می توانید پوست قهوه ای رنگ آن ها را جدا کنید و سپس آن ها را آسیاب کنید. بادام های آسیاب کرده را در مقداری آب جوش حل کنید و سپس میل کنید.
همانطور که گفتیم بادام سرشار از فیبر، کلسیم، ویتامین بی، آهن و …. می باشد که به درمان ورم معده کمک می کند. برای درمان ورم معده می توانید بادام را تنهایی مورد استفاده قرار دهید. امیدواریم این مطلب برایتان مفید واقع شود.


پیشنهاد میکنیم از مقاله خواص مصرف انجیر خشک در دوران بارداری دیدن کنید.
 

خرید آجیل

 

 

خرید خشکبار